top of page

#SUPERHEROJES

SOCIALINIS PROJEKTAS / FOTOSESIJA / ISTORIJOS

Ši istorija yra apie tikras #SUPERHEROJES. Tai - penkios moterys, pozavusios šiai portretų serijai. Jos žino, ką reiškia mylimo žmogaus smurtas. Jos patyrė tą jausmą, kai meilę mylimam žmogui keičia baimė, o namai tampa ta vieta, į kurią nenori grįžti. Jos žino, ką reiškia tikrasis skausmas - fizinis ir dvasinis. Nepaisant to, ką teko patirti, jos atrado savy ryžto ir drąsos palikti savo pačių namus, savo senąjį gyvenimą ir smurtaujantį partnerį - dabar jos kuria gyvenimus iš naujo. Jos yra mūsų #SUPERHEROJĖS.

Šiuo projektu SIEKIAME: + su visa širdimi ir meile kreipiamės į moteris, gyvenančias su smurtaujančiais partneriais. Kviečiame jus transformuotis iš aukų į superherojes ir palikti smurtinius santykius. Tikime, kad šios penkios moterys gali tapti jums įkvėpimu arba lūžio pradžia. + kreipiamės į mus, visuomenę, padėti šioms tokį drąsų žingsnį žengusioms moterims. Finansinė pagalba yra sveikintina, tačiau ji užtikrina trumpalaikį problemos sprendimo būdą. Štai, jeigu kažkas gali pasiūlyti vienai iš tų moterų darbą, išmokyti kokio nors amato, įgūdžių, gali pasiūlyti nemokamai lankyti būrelį ar išnuomoti butą - tai būtų pati geriausia pagalba.

Mūsų uždavinys - telkti visuomenės narius į šioms moterims padedančią ir palaikančią bendruomenę. Bendruomenę, kuri ne smerkia, o skatina ryžtingai veikti. (Norėdami padėti moterims, kontaktuokite su jūsų miesto krizių centru, pasidomėkite, kokia praktinė pagalba šiuo metu reikalinga. Prie kiekvienos iš mūsų herojų nuotraukos parašysime jos svajones. Jeigu galite prisidėti, brūkštelkite mums arba įhttp://www.vmkc.lt/) +norime keisti visuomenės požiūrį į smurtą ir skatiname būti neabejingiems. Skatiname stebėti ir pastebėti, kas vyksta šalia mūsų. Jeigu pažįstate moterį, kuri patiria smurtą, pasikalbėkite su ja, papasakokite, kad galima kreiptis pagalbos, kad ji neturi toleruoti žeminančio elgesio prieš ją. Išsamios superherojų istorijos bus publikuojamos gegužės mėn. žurnale MOTERIS.

Labai dėkojame už bendradarbiavimą: Vilniaus miesto krizių centrui http://www.vmkc.lt/ Agentūra ŪPAS Nielsen kompanijos darbuotojų kolektyvui už surinktas lėšas Žurnalui MOTERIS FOKO studijos nuoma Beleberda Pixi Retouch (http://pixiretouch.com/) Salotų baras 'Mano guru' Indigo Legends siuvyklai Gytis Vidžiūnas Asta Ostrovskaja Ruta Ben MUA Dovilė Andriulionytė Martyna Jasinskaitė Lina Gaidytė Algimantas Vaičiūnas Deimantė Dubauskaitė Gediminas Ryženas Naglis Bierancas ir Simona Bekupe Nanook ir daug kitų žmonių, kurie savo užsidegimu nušvietė mums kelią <3
Edita svajoja apie 7 vietų automobilį, kad galėtų su vaikais keliauti, nes su visuomeniniu transportu tai daryti yra sudėtinga. Labai norėtų gyventi 3 k. bute, nes dabar žmonės, sužinoję, kad ji turi 6 vaikus, nenori nuomoti savo būstų. Dar Edita labai norėtų susitvarkyti dantis. (jeigu galite išpildyti kurį nors norą, kreipkitės į mus arba į http://www.vmkc.lt/)

Editos žinutė kitoms, smurtą patiriančioms, moterims:

"Neverta žemintis ir kęsti smurtą. Juk nenorėtumėte, kad prieš jūsų dukrą kažkas keltų ranką. Vaikai už tai jums „ačiū“ nepasakys, gal kaip tik – atvirkščiai. Pagalvokite apie jų saugumą."

Elena:

You will get your confidence back when you exit an abusive relationship. A lot of women come to a crisis centre having suffered physical abuse. But there is psychological abuse too. And sometimes it's even worse, because it is harder to deal with the invisible consequences of it.

Kai pradėjome bendrauti su Elena, ji svajojo apie darbą. Šiandien jai - pirma darbo diena. Taip pat Elena labai norėtų lankyti kompiuterinio raštingumo kursus, svajoja aplankyti Baltijos jūrą ir dievina fantastines knygas. 

Elenos žinutė kitoms, smurtą patiriančioms, moterims:

"JŪSŲ SAVIVERTĖ PRADĖS KILTI TIK TADA, KAI PASITRAUKSITE IŠ ŠIOS SITUACIJOS."
Viktorija teigė, kad nieko nenori prašyti, o projekte dalyvauja dėl to, kad pasidalintų savo patirtimi su kitomis moterimis ir tokiu būdu jas išgelbėtų.

Viktorijos žinutė kitoms, smurtą patiriančioms, moterims:

"Niekada nereikia tylėti. Jeigu pastebite negerus ženklus jo elgesy, dalinkitės tuo su artimaisiais. Neužsisklęskite. Daug moterų, patyrusios smurtą, netenka savivertės ir pasiduoda. Negalima tapti kito žmogaus auka. "
Kristina labiausiai norėtų tapti finansiškai stabili, o visa kita - teigia ji - galima užsidirbti ir nusipirkti. Labiausiai svajoja apie darbą lanksčiu grafiku. Vėliau labai norėtų nukeliauti į Turkiją. (jeigu galite išpildyti kurį nors norą, kreipkitės į mus arba į http://www.vmkc.lt/)

Kristinos žinutė kitoms, smurtą patiriančioms, moterims:

"Po pirmo fizinio smurto atvejo rimtai apsvarstyčiau, ar jis vertas mano atleidimo, ar verta jam duoti antrą šansą. Išeiti iš smurtinės aplinkos reikalinga, nes tu tikrai nepulsi žemiau, nei esi. Kuo ilgiau gyvensi toje aplinkoje, tuo aukščiau lipti vėliau teks. "
Zita svajoja turėti savo studiją ir tapyti. 
(jeigu galite padovanoti tapymo priemonių ar kaip nors kitaip prisidėti, kreipkitės į mus arba į http://www.vmkc.lt/)

Zitos žinutė kitoms, smurtą patiriančioms, moterims:

"Keisti gyvenimą yra labai sunku, ypač peržengti per savo baimes – bet nėra vieno kalto. Abu asmenys yra kalti. Imkitės pokyčių. Šį žingsnį žengti nelengva, tam reikia pajusti visišką beviltiškumą, bet verta."

#SUPERSHEROES | Behind the scenes

bottom of page