top of page

#MUSUDAUG

SOCIALINIS EKSPERIMENTAS

#MUSUDAUG - „Moterys kalba“ komandos inicijuotas ir sukurtas projektas, skirtas lapkričio 25 d. - Tarptautinei smurto prieš moteris panaikinimo dienai paminėti. Lapkričio 25 d. prasideda 16 dienų, skirtų atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad smurtas prieš moteris mūsų visuomenėje vis dar labai paplitęs reiškinys ir mes, kaip visuomenė, savo iniciatyvumu galime susiklosčiusią situaciją pakeisti.

                    

Mes pakvietėme 6 Lietuvos visuomenei puikiai žinomus vyrus – dainų autorių ir atlikėją Andrių Mamontovą, apžvalgininką Andrių Užkalnį, komiką Olegą Šurajevą, žurnalistą Šarūną Černiauską ir radijo laidų vedėjus Joną Nainį bei Richardą Jonaitį. Vyrai atėjo į šį socialinį eksperimentą nieko prieš tai nežinodami.

                    

Paprašėme jų perskaityti 6 tikras istorijas moterų, patyrusių seksualinę prievartą. Šios istorijos mus pasiekė tuomet, kai savo FB puslapyje „Moterys kalba“ paprašėme pasidalinti istorijomis, susijusiomis su lytiniu priekabiavimu arba prievarta.

                    

Iš 25 istorijų net 19 įvyko artimoje aplinkoje - mergaitės, merginos ir moterys patyrė seksualinę prievartą nuo tėčių, dėdžių, brolių, kaimynų, patėvių, partnerių ir pan. Lietuvoje tikslią seksualinio smurto statistiką nustatyti yra sudėtinga, nes aukos tyli dėl daugelio priežasčių, tačiau remiantis 2010 m. Lietuvoje atlikto tyrimo medžiaga, 25 proc. mergaičių iki 18 metų yra patyrusios seksualinį smurtą. Tai yra kas ketvirta mergaitė.

                    

Jeigu seksualinis smurtas buvo patirtas šeimoje, apie tai prasitarti reikštų sugriauti šeiminę idilę. Dažnai, mergaitės, patyrusios seksualinį smurtą šeimos aplinkoje, sulaukia prašymo iš kitų šeimos narių apie tai daugiau niekada nekalbėti.

bottom of page